TÜRKİYE'NİN HER YERİNE KARGO BEDAVA!
Bu web sitesi Gizlilik Politikamız çerçevesinde çerezler kullanmaktadır. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmektesiniz. Daha fazla bilgi alın.
Kapat
KARGO
BEDAVA
ÜNLÜ Yol Çizgi Boyası
Alkid reçine esaslı ışık haslığı yüksek pigmentler ve inert dolgu maddeleri içeren bir boyadır. Yol Çizgi Boyası, hızlı kuruyan, mekanik ve aşınma direnci yüksek film oluşturur. Su ve benzin direnci mükemmeldir.  Uygulama Alanları: Asfalt,beton,çelik konstrüksiyon ve saç...
RENK GRUPLARI

Lütfen Bir Renk Seçiniz..
Renk: -    Ambalaj: -    Fiyat: -
SEPETE AT

Dikkat: Ekrandaki kartela renkleri, monitör, tablet ve akıllı telefonların ekran kalibrasyon farklılıkları ve ortamdaki ışığa göre orijinal renklerden farklı gözükebilir. Ücretsiz Kartela istemek için tıklayınız.

Alkid reçine esaslı ışık haslığı yüksek pigmentler ve inert dolgu maddeleri içeren bir boyadır. Yol Çizgi Boyası, hızlı kuruyan, mekanik ve aşınma direnci yüksek film oluşturur. Su ve benzin direnci mükemmeldir. 

Uygulama Alanları: Asfalt,beton,çelik konstrüksiyon ve saç yüzeyler için uygundur.Yol Çizgi Boyası karayolu, kaldırım taşı,bordür,yaya geçitleri,park yerleri ve yoğun trafik olan alanların işaretlenmesinde/boyanmasında kullanılır.

 

Uygulama Metodları: Her türlü yol çizgi boyası uygulamasından önce yüzey alanı mutlaka toz, kir, mıcır vs. malzemelerden arındırılmalıdır. Kaldırım taşlarının boyanması uygulamalarında öncelikli olarak kırık, eksik kısımlar düzeltilmeli veya değiştirilmelidir.Yol çizgilerinin işaretlenmesi uygulamalarında, mümkün olduğunca gevşek yüzeyler üzerine uygulama yapılmamalıdır. Uygulama, yağış ve esinti olmayan çevre koşullarında ortamın ve asfaltın sıcaklığı minimum 15 ˚C ve bağıl rutubeti maksimum % 85 olmak şartıyla temiz ve kuru asfalt yüzeye  yapılmalıdır. Yol Çizgi Boyası, özel tineri ile uygulama viskozitesine getirildikten sonra  fırça, rulo veya otomatik yol çizgi makineleri ile doğrudan zemine uygulanır.Dokunma kurumasını tamamlamadan (25 ˚C’de 15 dakika) yaya ve araç trafiğinden korunmalıdır. 

Teknik Bilgiler

Yoğunluğu (20°C , gr/cm³ ) : 1,47 - 1,51 (Renge bağlı olarak)
Kuruma Süresi (20°C) :  
    Toz kuruma : Toz kuruma : 5-7 dakika
    Dokunma kuruma: Dokunma kuruma : 15-20 dakika
Katı Maddde : 68,0 - 72,0 (Renge bağlı olarak)
Tiner : Yol çizgi boyası tineri (951-0451)
Boyanabilme Alanı : Tek katta 45-50 µ kuru film kalınlığı bırakacak şekilde uygulandığında 1 lt ile 8-10 m² alan kaplanabilir. (Kayıplar hariç)
TAVSİYE ÜRÜNLER
SEPETE AT HEMEN AL