TÜRKİYE'NİN HER YERİNE KARGO BEDAVA!
Bu web sitesi Gizlilik Politikamız çerçevesinde çerezler kullanmaktadır. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmektesiniz. Daha fazla bilgi alın.
Kapat


KARGO
BEDAVA
ÜNLÜ Selülozik Metal Astar-Gri
Tek bileşenli, havada çok hızlı kuruyan ve modifiye edilmiş alkid reçine esaslı bir astardır.Metal yüzeylere çok iyi yapışması, kolay zımparalanabilmesi ve çok hızlı kuruyabilme özelliklerine sahiptir.  Uygulama Alanları : Özellikle otomobil ve araç üstü ekipman...
Lütfen Bir Renk Seçiniz..
Renk: -    Ambalaj: -    Fiyat: -
SEPETE AT

Tek bileşenli, havada çok hızlı kuruyan ve modifiye edilmiş alkid reçine esaslı bir astardır.Metal yüzeylere çok iyi yapışması, kolay zımparalanabilmesi ve çok hızlı kuruyabilme özelliklerine sahiptir. 

Uygulama Alanları : Özellikle otomobil ve araç üstü ekipman imalatlarında kullanılan sac yüzeylere uygulanan son katlara, düzgün bir yüzey hazırlamak amacı ile geliştirilmiştir.

Uygulama Metodları: Selülozik sistemin beklenilen performansı gösterebilmesi için yapılacak yüzey hazırlama işlemleri, uygulamanın kendisi kadar önemlidir. Metal yüzeyler üzerindeki her türlü nem, klorür, sülfat tuzları, pas, hadde kabuğu, isveç  standardı SIS 05 5900’ e göre Sa 2 ½ derecesinde grit püskürtme yöntemi, ya da St 2 standardında mekanik yöntemle yüzeyden uzaklaştırılmalıdır. Ayrıca metal yüzeylerdeki  toz, kir, yağ vs. temizlenmelidir. Kaynak sıçramaları ve yüzeylerin sivri köseleri taşlanmalıdır. Yapılan farklı temizlik işlemlerinden sonra yüzey, elektrikli süpürge, temiz ve kuru hava veya temiz bir fırça ile temizlenmelidir. Söz konusu işlemlerden sonra yüzeyde hafif bir metal  ışıltısı olmalı ve bu işlemden sonra tercihen hemen, en geç de 45 dakika içinde yüzeye uygulanmalıdır.
  Selülozik Metal Astar,belirtilen oranda Selülozik Tiner ilave edilerek uygulama viskozitesine getirilir. (Püskürtme uygulamalarında uygulama viskozitesi 15” - 17” / DC4 / 20°C olacak şekilde ayarlanmalıdır) Selülozik Astarın kendisinden beklenen performansı sağlayabilmesi için en az 40 - 50 μ kuru film kalınlığı verecek şekilde, yüzeye uygulanması tavsiye edilir. 
  Yaş üstü yaş uygulama yapılmayacak ise, ikinci kat  uygulamasında kat kabulü için en az 30 dakika beklenmelidir. Selülozik Metal Astar üzerine, Endüstriyel Sonkat boya, Rapid Sonkat boya, Sentetik Sonkat boya, SelülozikSonkat boya, Epoksi Sonkat boya, Poliüretan Sonkat boya,Akrilik Sonkat boya uygulanabilir.

Teknik Bilgiler:

Yoğunluğu (20°C , gr/cm³ ) :   1,50- 1,54 (Renge bağlı olarak)
Kuruma Süresi (20°C) :
 
 
Toz kuruma             : 10-12 dakika
Dokunma kuruma  : 20-25 dakika
Tam kuruma       :           24 saat
Katı madde (Ağırlıkça,%) :   81,0 - 85,0 (Renge bağlı olarak)
  Tiner:   -
İncelme Oranı:
 
  Sprey uygulamalar için % 10-15
Rulo uygulamalar  için %   5-10
Fırça uygulamalar  için %   5-10
  Sertleştirici   -            
Karışım Oranı ( Ağırlıkça ) :   -            
Karışım Ömrü (20° C) :   -
Boyanabilme Alanı :
 
  Tek katta 45-50 µ kuru film kalınlığı bırakacak şekilde uygulandığında  1 lt ile 13-15 m² alan kaplanabilir. (Kayıplar hariç)
TAVSİYE ÜRÜNLER
SEPETE AT HEMEN AL