TÜRKİYE'NİN HER YERİNE KARGO BEDAVA!
Bu web sitesi Gizlilik Politikamız çerçevesinde çerezler kullanmaktadır. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmektesiniz. Daha fazla bilgi alın.
Kapat
KARGO
BEDAVA
ÜNLÜ PROTECT AQUA Su Bazlı Teak Oil (Tik Yağı)
Dış ortamlarda kullanılan tik, maun, sapelli, iroko ve gül ağacı gibi sert ve yağlı ahşapların kolay ve hızlı bakımı için tasarlanmış su bazlı özel bir üründür.Su, UV ışınları, küf, mantar ve tahta kurtları gibi ahşaba zarar veren etkenlere karşı koruyuculuk sağlar ve ahşabın...
Lütfen Bir Renk Seçiniz..
Renk: -    Ambalaj: -    Fiyat: -
SEPETE AT

Dış ortamlarda kullanılan tik, maun, sapelli, iroko ve gül ağacı gibi sert ve yağlı ahşapların kolay ve hızlı bakımı için tasarlanmış su bazlı özel bir üründür.Su, UV ışınları, küf, mantar ve tahta kurtları gibi ahşaba zarar veren etkenlere karşı koruyuculuk sağlar ve ahşabın ömrünü uzatır.Ahşap tarafından emilmesi kolaydır ve ahşabın nefes almasını sağlar.Ahşabın doğal dokusunu ve güzelliğini ortaya çıkarır.

Özellikle yüzme havuzu kenarlıkları ve merdivenleri,gemi güverteleri, bahçe mobilyaları gibi suyla temas içinde olan tüm dış mekânlarda güvenle kullanılır.

 

Uygulama Metodu:

Yeni Ahşap: Yüzey tamamen temizlenmeli , zımpara no:220-400 ile zımparalanmalı ve oluşan toz nemli bir   bez yardımıyla yüzeyden arındırılmalıdır. 

Eski Ahşap: Yıpranmış ya da rengi değişmiş ahşap zımpara no:220-400 ile zımparalanmalı  ve sırası ile PROTECT AQUA TEAK CLEANER (595-9055) ve PROTECT AQUA TEAK BRIGHTENER (595-9060) kullanılarak temizlenmelidir. Uygulamadan önce ürün iyice karıştırılmalıdır. Homojen bir görüntü elde edebilmek için uygulama fırça ya da rulo  ile ahşabın damarları yönünde ve eşit miktarda sürülerek yapılmalı ve ahşabın yağ ile doyurulması sağlanmalıdır.Bir bez yardımıyla yüzeydeki fazla yağ alınmalıdır. Yüzeyde kalan fazla yağ, yaklaşık 15-20 dakika sonra temiz bir bez ile silinmelidir.Sürülen katın kalın olmamasına dikkat edilmelidir.Aşırı miktarda doğal yağ içeren tik, iroko gibi ahşapların uygulamadan önce yağdan arındırılması gerekir. Bu yüzden yüzey zımparadan önce selülozik tinerle temizlenmelidir. Temizleme işlemi sonrasında yüzeydeki tinerin kuruması için beklenmelidir. Uygulama tek kat uygulama yapılmalıdır. 2.kat uygulaması gerekirse, min.24 saat sonra yüzey 220-400 nolu zımpara ile zımparalanmalı ve 2. kat uygulanmalıdır. Yağmur yağma olasılığı varsa uygulama yapılmamalıdır. Uygulama için havanın ve ahşap yüzeyin sıcaklığı 10°C’nin üzerinde ve ahşabın nemi %15'in altında olmalıdır. Ürün kullanıma hazır olduğundan su ile inceltilmemelidir.

 

TAVSİYE ÜRÜNLER
SEPETE AT HEMEN AL